Post int
Нормативні документиМитні нарахуванняТрекінгАдреса за кордономІнструкція оформленняЗаборонені предмети

Заборони та обмеження щодо вмісту міжнародних відправлень

Обладнання для майнінгу міжнародних відправлень існує ряд обмежень та заборон при пересиланні тих чи інших товарів. 
Надаємо перелік товарів, котрі категорично заборонені до міжнародної доставки:

Заборонені  до пересилання  

Товари військового призначення та подвійного використання

Наприклад: екрануючі матеріали, які поглинають радіоелектронне випромінювання, телекомунікаційне обладнання з кодуванням сигналу з боку користувача, системи виявлення та визначення місця розташування, снайперські приціли, коліматори, тепловізори, прилади нічного бачення і т.п.
Забороняться ввезення, вивезення, транзит відповідно до статті  21 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»

Зброя усіх видів, її частини і боєприпаси до неї, макети зброї, її повнорозмірні моделі та точні копії

Вогнепальна зброя усіх видів, її частини і боєприпаси до неї, макети зброї, її повнорозмірні моделі та точні копії, пневматична зброя, холодна зброя та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони, електронно-променева зброя усіх видів, електрошокові пристрої всіх видів.
Наприклад: кулемети, пневматичні рушниці, кулі, шаблі, мисливські ножі, нунчаки, кастети, балончики з рідиною паралітичної дії, лазерні гармати і т.д.
Заборонено ввезення, вивезення, транзит

Вибухові речовини, сполуки, споряджені ними предмети, засоби підриву. 

Наприклад: тротил, порох, капсулі-детонатори, електродетонатори, шнури вогнепровідні та детонаційні, боєприпаси, саморобні вибухові суміші, ракети сигнальні і освітлювальні, фальшфеєри, димопатрони, шашки посадочні, сірники термітні, сірники підривника, петарди залізничні, вогні бенгальські, вогні феєрверку, люскугелі, вироби піротехнічні побутові та подібні до них предмети і саморобні засоби та вироби, газові балончики, що містять нервово-паралітичні, сльозоточиві, отруйні та сильнодіючі гази і т.д.

Легкозаймисті речовини і матеріали: 

 1. гази стиснені та скраплені для побутового і промислового використання, незаймисті і нетоксичні гази (рідкі кріогенні гази), токсичні гази. Наприклад: гази в будь-якому упакування, ємності з аерозолями, запальнички, заправні балончики, вогнегасники і т.д., пропан-бутан, азот, неон, аргон, кисень, хлор і т.д.;
 2. рідини. Наприклад: бензин, гас, ацетон, метанол, метиловий ефір, гальмівна рідина, сірковуглець, ефіри, органічні розчинники, всі види клеїв та герметиків, що містять легкозаймисті (самозаймисті) компоненти, парфуми, одеколони, лак для нігтів, лакофарбові вироби, фарби, засоби для чищення, лосьйони косметичні, порожні ємності від палива тощо;
 3. займисті тверді речовини та речовини, що схильні до самочинного займання. Наприклад: калій, натрій, кальцій металічний, їх сплави, кальцій фосфористий, фосфор білий, жовтий та інші речовини, віднесені до займистих твердих речовин, нітроцелюлоза, бенгальські вогні, зразки вугілля, зразки пелет, зразки дров, магній, будь-які металеві порошки і т.д.

Наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори  

Наркотичні засоби, у тому числі рослини, і психотропні речовини, включені до списків № 1, № 2 та № 3 Таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770, а також їх аналоги
Заборонено ввезення, вивезення, транзит відповідно до статей 2, 13 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»

Наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори  

   

Живі тварини та патогенні мікроорганізми

1. Неідентифіковані тварини або тварини без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших  супровідних документів.
Заборонено ввезення та транзит відповідно до статті 15 Закону України «Про ветеринарну медицину»
2. Живі патогенні мікроорганізми (у тому числі бактерії, віруси, грибки, рикетсії, мікоплазми, інші патогенні мікроби) та патологічний матеріал, що містить збудників хвороб тварин.
Заборонено ввезення відповідно до статті 82 Закону України «Про ветеринарну медицину»
3. Вантажі з тваринами у разі присутності особливо небезпечної хвороби
Заборонено ввезення, транзит відповідно до статті 91 Закону України «Про ветеринарну медицину»

Порногафічні матеріали, контрафактна і фальсифікована продукція та аморальні товари.  

Культурні цінності

1. занесені до Державного реєстру національного культурного надбання; 
культурні цінності, включені до Національного  архівного фонду; 
культурні цінності, включені до Музейного фонду України
Заборонено вивезення відповідно до статті. 14 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних     цінностей»
2. щодо яких оголошено розшук. Заборонено ввезення відповідно до статті 22 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей»

Людські органи, тканини, останки. Клоновані ембріони людини 

Клоновані ембріони людини
Заборонено ввезення, вивезення  відповідно до статті 3 Закону України «Про заборону репродуктивного клонування людини» 

Готівкові кошти (купюри та монети), банківські картки. цінні папери, чеки, чекові книжки, облігації, лотерейні білети тощо.

Вогнепальна зброя усіх видів, її частини і боєприпаси до неї, макети зброї, її повнорозмiрнi моделі та точні копії, пневматична зброя, холодна зброя та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони, електронно-променева зброя усіх видів, електрошокові пристрої всіх видів.
Наприклад: кулемети, пневматичні рушниці, кулі, шаблі, мисливські ножі, нунчаки, кастети, балончики з рідиною паралітичної дії, лазерні гармати і т.д.
Заборонено ввезення, вивезення, транзит відповідно до статті 18 всесвітньої Поштової конвенції

Радіоактивні речовини і матеріали будь-яких ступеня потенційного ризику, форми виготовлення чи фізичного стану та фізичних властивостей

Наприклад: ізотопи для цілей діагностики і лікування, головки дефектоскопів, прилади гамма-каротажу і т.п.
Заборонені до ввезення, вивезення, транзиту.

Отруйні та сильнодійний, їдкі та корозійні речовини  в будь-якому фізичному стані незалежно від форми та якості їх упакування 

Наприклад: бруцин, нікотин, стрихнін, формалін, антифриз, етиленгліколь, ртуть, ціанисті препарати, циклон, ціанплав та речовини з подібними властивостями і т.д.
, соляна, сірчана, азотна кислоти; калієві, натрієві луги; хлорне вапно, електроліт акумуляторний та речовини з подібними властивостями.
Заборонені до ввезення, вивезення, транзиту

Товари, які  можуть становити загрозу життю та здоров’ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про поштовий зв’язок» забороняються до пересилання у міжнародному відправленні вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров’ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.

Обмежені до пересилання 

Алкогольні та тютюнові вироби (заборона стосується тільки фізичних осіб).

   

Лікарські засоби (будь-якого типу і форми), медичне обладнання

Дозволено пересилати на адресу громадян лікарські засоби:
у кількості, що не перевищує п’яти упакувок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);
у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
Стаття 17 Закону України від 04 квітня 1996 №123 «Про лікарські засоби» встановлює, що на територію України можуть ввозитися (пересилатись) лікарські засоби:
зареєстровані в Україні — за наявності сертифіката якості, серії лікарського засобу, що видається виробником, ліцензії на імпорт лікарських засобів (крім АФІ), що видається імпортеру (виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством;
незареєстровані в Україні — для індивідуального використання громадянами. У цьому випадку ключовим для здійснення процедури митного оформлення лікарських засобів є підтвердження їх належності до особистих речей громадянина (наявність в особи-одержувача рецепту на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я).
Експорт. Кількісних обмежень щодо пересилання за межі митної території України лікарських засобів, крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини, законодавством України не встановлено. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.
Водночас, враховуючи відмінності у митних правилах різних країн, у випадку пересилання лікарських засобів наполегливо рекомендуємо ознайомитись із законодавством країни призначення для уникнення порушень законодавства та конфліктних ситуацій під час здійснення митного контролю в інших країнах.

Продукти харчування харчові добавки (БАД-и), спортивне харчування, корма для тварин (обмеження та заборони поширюються лише на фізичних осіб)

Імпорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника.
Експорт. Дозволено вивозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.
БАД (біологічно-активні добавки).
Імпорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Потрібен висновок ветеринарної інспекції, якщо посилка більше ніж 150 євро на БАД, які містять компоненти тваринного походження. Якщо менше ніж 150 євро, дозволи не потрібні.
Експорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

Корми для тварин.

Фізичним особам
Заборонено отримувати на поштову адресу в Україні чи пересилати за межі України корми для тварин, згідно зі статтею 235 Митного кодексу України, тому поштовий оператор не приймає від громадян такі товари до пересилання. Даний вид товарів – «корми» підпадає під визначення 1-24 груп УКТ ЗЕД і не є продуктом харчування.

Юридичним особам
пересилати/отримувати в міжнародному відправлені товар «корми для тварин» законодавством не заборонено.

Імпорт. У разі надходження на адресу юридичної особи в міжнародному відправленні кормів для тварин, такі товари декларуються митному органу, у тому числі з оформленням митної декларації, залежно від їхньої вартості, оподатковуються митом і ПДВ відповідно до Митного та Податкового кодексів України.

Експорт. Пересилання в міжнародному відправлені кормів для тварин юридичними особами можливе за умови декларування митному органу (з оформленням митної декларації), залежно від вартості таких товарів, та подання всіх необхідних документів. При цьому важливо враховувати умови ввезення (пересилання) таких товарів у країні призначення.

Натуральне каміння

Імпорт. Дозволено ввозити з оголошеною вартістю. Потрібен висновок гемолога.
Експорт. Дозволено вивозити тільки з оголошеною вартістю. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро. При експорті бурштину і виробів з бурштину продавець бурштину має надати дозвіл на легальний продаж або видобуток бурштину, товарні чеки.

Витвори мистецтва

Наприклад, картини, 
ікони, старовинні книги, архівні документи, предмети декоративно-прикладного мистецтва, музичні інструменти, монети, ордена, медалі,
 печатки та інші предмети колекціонування, які мають ознаки старовини, потребують надання експертного висновку або
 свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з 
території України
.
Відповідно до Закону України «Про вивезення, тимчасового вивезення та
 повернення культурних цінностей» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1068-14) культурні цінності, що занесені до Державного реєстру національного
 культурного надбання, включені до Національного архівного фонду, Музейного
 фонду України можуть вивозитись за межі України лише тимчасово для: організації виставок, проведення реставраційних робіт і наукових досліджень, у
 зв’язку з театральною, концертною та іншою артистичною діяльністю, в інших
 випадках, передбачених законодавством України, і лише за наявності
 свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з
 Території України.

Ножі

Імпорт. Складні ножі пропускаються митницею без дозволів МВС і висновків митної лабораторії. Ножі з фіксованим лезом можуть бути пропущені при наявності дозволу МВС або спрямовані до митної лабораторії для отримання висновку. Якщо ніж визнають холодною зброєю, то складається протокол та приймається рішення: повернути відправлення відправнику або ж конфіскувати.
Експорт. Складні ножі пропускаються митницею без дозволів МВС і висновків митної лабораторії. Ножі з фіксованим лезом можуть бути пропущені при наявності дозволу МВС або спрямовані до митної лабораторії для отримання висновку. Якщо лабораторія визнає ніж холодною зброєю, то посилка повертається відправнику. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

Ювелірні вироби, дорогоцінні камені та метали 

Культурні цінності

Дозволено пересилання фізичним особам за межі митної території України у міжнародному відправлені ювелірних виробів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро, необхідно оформити відправлення з оголошеною цінністю та заповнити митну декларацію CN 23.
Дозволено пересилання юрособами за межі митної території України у міжнародному відправленіювелірних виробів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, необхідно оформити відправлення з оголошеною цінністю, заповнити митну декларацію CN 23 та надати документ, що підтверджує вартість вкладення - інвойс або проформу-інвойс.
При  пересиланні юрособами за межі митної території України у міжнародному відправлені ювелірних виробів, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, необхідно оформити відправлення з оголошеною цінністю, заповнити митну декларацію CN 23, надати документ, що підтверджує вартість вкладення - інвойс або проформу-інвойс, оформити експортну митну декларацію.
Відповідно до вимог п. 6.1 Всесвітньої поштової конвенції дозволяється вкладати у міжнародне відправлення:  монети, банківські білети, банкноти чи будь-які цінні папери на пред’явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи в необробленому вигляді, дорогоцінні камені, ювелірні вироби та інші цінні предмети виключно у 
у відправленнях з оголошеною цінністю;
якщо відповідно до національного законодавства країн подання і призначення це дозволено (пп. 6.1.2).

Електронні курильні пристрої і установки (в тому числі запчастини, аксесуари і рідини до них)

Рідини, що використовуються в електронних сигаретах, згідно з законодавством України віднесені до підакцизних товарів, тому заборонені до пересилання від фізичних осіб чи на адресу фізичних осіб.
На юридичних осіб така заборона не поширюється, за виключенням тих випадків, коли заборону на ввезення такого товару встановлено країною призначення. Ще однією умовою пересилання рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - необхідність оформлення експортної митної декларації на товар "Рідини, що використовуються в електронних сигаретах" будь-якої вартості.
Електронні курильні пристрої і установки (у т.ч. запчастини і аксесуари до них) не належати до підакцизних товарів, заборон і обмежень щодо їх пересилання у міжнародних відправленях законодавством України не встановлено. Проте при формуванні міжнародного відправленя до виправляння важливо переконатись щодо відсутності заборон і обмежень у країні призначення.

Літієві і LI-Ion батареї та елементи. елементи живлення 

Дозволено перевозити електронні пристрої або обладнання із вмонтованими літієво-іонними батареями. Забороняється перевезенням батарей окремо. Пристрої чи обладнання з батареями повинні бути упаковані в окреме міжнародне відправленя. Дозволяється перевезення кількох пристроїв чи обладнань з батареями в одному міжнародному відправлені, проте не дозволяється додавати інші предмети (одяг, особисті товари, продукти тощо.) Перевозити батареї, що не перезаряджаються (АА, ААА, 9V, тощо), а також пристрої, що містять такі батареї не дозволяється.
Дане обмеження не стосується відправлень в Білорусь, Молдову, Німеччину, Польщу, Росію.

Електро двигуни та двигуни внутрішнього згорання

Обмеження щодо пересилання у міжнародних відправленях стосуються перевезення повітряним транспортом
, так як внесені до Переліку небезпечних предметів і речовин.

Безпілотні летальні апарати (в тому числі дрони і квадрокоптери)

"Безпілотні літальні апарати") (англ. "drones") різних розмірів, які можуть працювати автономно (до запрограмованого місця призначення) або дистанційно пілотуються користувачем віднесені до переліку товарів подвійного призначення за якими здійснюється експортний контроль, тому їх пересилання через митний кордон вимагатиме отримання відпровідного висновку чи дозволу Держекспортконтролю.
Висновки чи дозволи видаються Держекспортконтролю виключно юридичним особам, що унеможливлює пересилання таких товарів фізособами або на адресу фізосіб.    
Однак, якщо вони мають характер іграшок або моделей для дозвілля (англ. recreatіonal models) або це моделі, незалежно від того, виконані вони точно в масштабі чи ні, і застосовувані, наприклад, для декоративних цілей чи для виключно демонстраційних цілей, вони класифікуються в інших товарних позиціях і дане обмеження на них не поширюється.

Обладнання для майнінгу

Не має заборон та обмежень, необхідне завчасне подання технічної документації.

Джерела поданної інформації:

Для фізичних осіб:
Постанова КМ України  від 28 травня 2012 р. № 468 (зі змінами)
Для юридичних осіб:
Постанова КМ України  від 24 жовтня 2018 р. № 960 (зі змінами)Постанова КМ України  від 30 грудня 2015 р. № 1147 (зі змінами)